top of page

ФУНДАМЕНТИ ДЛЯ БУДІВЕЛЬ З БРУСА З ОБОВ'ЯЗКОЮ БРУСОМ

Обв'язування брусом фундаменту на забивних палях

Однією з переваг пальових фундаментів є можливість приступити до будівництва будинку вже наступного дня. 


При зануренні палі йде потужне ущільнення ґрунту навколо палі та на території пальового поля, підвищуючи несучу здатність фундаменту.


 

Обв'язування фундаменту брусом - це один з останніх етапів будівництва пальового фундаменту. При будівництві на заміській ділянці котеджу, лазні чи навісу всім господарям доводиться думати про те, який фундамент закласти і як прикріпити до нього саму будову. Адже довговічність та стійкість будівель визначається стабільністю його фундаменту.

Оптимальний варіант - фундамент на забивних палях. Фундамент на забивних залізобетонних палях - це залізобетонна конструкція, що служить основою для зведення будівлі. Необхідність у застосуванні фундаментів із ЗБ паль виникає при проведенні будівництва на ділянках з проблемними ґрунтами, в умовах яких ніяка інша основа не матиме необхідну несучу здатність і стійкість до експлуатаційних навантажень. Після монтажу забивних з/б паль, вони скріплюються балками, в результаті виходить одна жорстка конструкція, яка називається обв'язкою або ростверком.

Обв'язування брусом пальового фундаменту будинку, по суті, є перекриттям між будовою і фундаментом. Ця конструкція поступово розподіляє вагу будинку на всі опори. З іншого боку, ростверк перший приймає він негативні впливу довкілля. Тому він має бути міцним, надійним та захищеним від вологи. Опори повинні збігатися з розміткою пальового поля та зберігати правильне положення, а для цього необхідна обв'язка пальового фундаменту брусом, швелером або дошкою. Зазначимо, що цей елемент у будівництві є обов'язковим, якщо висота опор над рівнем ґрунту становить понад 0,6 м, в інших випадках до них приварюються спеціальні оголовки.

Основне призначення обв'язки фундаменту брусом - прийняти і рівномірно розподілити по всій площі пальового поля вага будівлі з метою виключення напруги в основі будинку та захисту будівлі від негативних природних впливів. Ця основа вважається універсальною і часто застосовується при сучасному будівництві. Адже така технологія дає можливість спорудити будову на рухомому і нестійкому грунті, а використання бруса для обв'язки пальового фундаменту є оптимальним варіантом.

Брусом називається матеріал, виконаний шляхом обрізання потужного ствола дерева з чотирьох сторін. Його технологія обрізки забезпечує однаковий переріз по всій довжині. В даний час саме брус є найбільш популярним матеріалом для обв'язування пальового залізничного фундаменту. Найчастіше використовується нижня обв'язка брусом пальового фундаменту з використанням хвойних порід дерева, так як вони мають деякі переваги перед листяними:

  • Більший термін експлуатації;

  • Висока вологостійкість;

  • Підвищена міцність;

  • Ціна, як правило, нижча, ніж на листяні породи.

Застосування фундаменту на забивних зб палях

Надійність та якість будь-якого фундаменту залежить насамперед від точного дотримання технології на кожному етапі його виконання. І обв'язування пальового фундаменту брусом не є винятком.

  • Обв'язування брусом пальового фундаменту ведеться в наступній послідовності:

  • Проводиться замір рівня розташування верхньої частини паль - усі торці опор мають бути одному рівні. Це робиться насамперед, щоб переконатися у горизонтальності фундаменту. Палі, які розташовані вище за необхідний рівень, потрібно або занурити глибше, або обрізати. 

  • Виконується гідроізоляція. Для цього на торці опор укладається прокладка з руберойду. Також можна використовувати бітум або толь.

  • Намічають точки зовнішніх кутів конструкції на палях. Для цього визначають точку як перший зовнішній кут, її можна помітити цвяхом. Потім точно намічають інші кути.

  • Перевіряється косинцем точність оформлення кутових розмірів конструкції

  • Послідовно викладають із підготовлених елементів всю конструкцію обв'язки. На прямих ділянках ростверку елементи найкраще з'єднати лобовим упором у півдерева або «в напівлапу». Також між собою дерев'яні деталі можна поєднувати відповідними методами із застосуванням металевих скоб, куточків, різьбових деталей, хомутів.

  • Після того, як обв'язувальний брус на палях буде укладений, його потрібно закріпити. Найчастіше ростверк кріплять до опор за допомогою болтів-анкерів. Для цього на оголовках паль необхідно заздалегідь виконати отвори, а після укладання висвердлити отвори і в балках, бруси повинні таким чином прикріплюватися до кожного стовпа. Ще простіше, використовувати замість болтів шурупи, в такому разі не доведеться робити отвори в балках.

  • Після прикріплення конструкції, в ростверці роблять запили під лаги та перегородкові балки.

  • Після монтажу обв'язки на неї також необхідно прокласти гідроізоляційний шар, а відкриті місця обробити мастикою.

  • У деяких випадках обв'язування будинку з бруса не виконується, тому що її роль виконує вінець самого зрубу, встановлений на фундамент. Такий варіант можливий лише в тому випадку, якщо лаги підлоги вирубані на кілька вінців вище.

bottom of page