top of page

ФУНДАМЕНТИ НА ЗАБИВНИХ ЗБ ПАЛЯХ ДЛЯ БУДІВ З РОСТВЕРКОМ

Зводимо фундамент на забивних залізобетонних палях з обв'язуванням швелером на міні-установці «Стройматик». Фундамент на забивних палях з обв'язуванням швелером підходить для будівництва цегляних будинків, дерев'яних будинків (з бруса і колод), каркасних дачних будинків, гаражів, лазень, альтанок та надвірних будівель.

Пальовий фундамент на зб палях з ростверком

Звіт інженерно-геологічних досліджень показав складність освоєння території досліджень. Частина ділянки має материковий грунт, частина засипана будівельним сміттям до позначки 6,00м. здатним до самоущільнення, замочування та розкладання органічних речовин, тому використовувати їх як природну основу для фундаментів споруд, що проектуються, не рекомендувалося.

Було прийнято рішення про влаштування надійного пальового фундаменту під зб ростверк з наступним заливанням підлоги.

Плями забудови:     260,00 м.кв.
Кількість паль: С40.20-3 - 49 шт.
Час монтажу:                   4 дня.
Особливості: зведення на насипному ґрунті.


В результаті Замовник отримав не лише надійний фундамент, а й економію коштів.

Види ростверку на палях

  • Монолітні ростверки - бетонна стрічка з арматурою, що з'єднує всі верхні кінці паль.

  • Для зведення пальового фундаменту з ростверком знадобиться набагато менше будматеріалів та часу. Обв'язування ростверком оголовків паль у цьому випадку відбувається лише по периметру майбутнього будинку, а іноді (якщо площа основи велика) периметр пов'язують додатковою поперечною стрічкою. Відмінність заливання монолітної плитної основи полягає не тільки у підвищеній витраті бетонної суміші, але й у більшій трудомісткості процесу. Для плити буде потрібна надійна опалубка, якій, крім бічних стін, необхідна міцна основа, здатна витримати вагу всієї армованої плити. Обв'язка арматури по всіх оголовках опор не тільки займе багато часу, а й вимагатиме терпіння. Тому, якщо це допустимо за розрахунковими показниками міцності, зводиться пальовий фундамент із ростверком стрічкового типу.

  • Збірні ростверки – монтуються із стандартних залізобетонних балок. Набирається з кількох готових елементів особливої конфігурації (передбачені замки), які потім замонолічуються. Окремі елементи збірного ростверку, якщо передбачається виготовлення монолітної з/б конструкції, укладають поверх спеціально влаштованого піщаного насипу, який після завершення робіт прибирають.

  • Збірно-монолітні – комбіновані ростверки.

Послідовність зведення ростверку на залізобетонних палях

  1. Розчищення ділянки. Видаляється верхній родючий шар ґрунту, щоб згодом під фундаментом не росли рослини.

  2. Зведення пальового поля.

  3. Складання та встановлення армуючого каркасу майбутнього ростверку. Конструкція каркаса повинна складатися щонайменше з двох рядів горизонтальних лозин, з'єднаних вертикальними стійками арматури. Відстань між вертикальними стійками становить 30-40 см.

  4. Закріплення каркасу на палях, звертаючи особливу увагу на кути майбутнього фундаменту. Арматура на кутах загинається у різні боки. Контур армуючого каркаса має бути повністю замкнутий по периметру.

  5. Зведення опалубки для заливання монолітної стрічки. Якщо зводиться висячий (надземний) ростверк, між палями під опалубку встановлюють додаткові опори. У рівній мірі це стосується і ростверку у вигляді монолітної плити.

  6. Останнім етапом зведення пальового монолітного ростверку є приготування бетону та заливання його в опалубку.

Переваги фундаментів на з/б палях з ростверком

До переваг фундаменту з ростверком на зб палях відносяться:

  • Висока надійність фундаменту;

  • Мінімальний фронт земляних робіт;

  • Невелика витрата будівельних матеріалів (знижується потреба в бетоні – при надземному положенні ростверку виключається укладання бетонних подушок у траншеї);

  • Можливість робіт у зимовий час (установка не скасовується навіть за температури нижче -10°),

  • Відсутність просідання ґрунту при спучуванні або підтопленні;

  • Зменшення тепловтрат – за рахунок скорочення площі контакту з промерзлим ґрунтом;

  • Зниження вартості робіт до 20%;

  • Зменшення часу зведення основи.

bottom of page